09-7684848
09-7684848 054-6492082 פקס 077-7897404
שעות קבלת קהל ימים א'-ה' 8:00 - 20:00 שישי 8:00 - 15:00
הכתובת שלנו נתניה, 4221909 רח' החרוב 11

גמילה מסמים קשים וקלים

אם אתה סובל מהתמכרות  לסמים קשים או קלים , אם הצריכה שלך יצאה מכלל שליטה, אם אדם קרוב סובל משימוש לרעה בסמים, יש לנו פתרון!!!
התקשרו עכשיו למספר 09-7684848.  וזיכרו: טיפול מוקדם - מציל חיים!

צוות המכון "צעד אחר צעד" מומחים בגמילה ושיקום מכורים לסמים ואלכוהול. כל אדם הפונה אלינו עובר בשלב הראשוני ראיון קבלה והתרשמות. אם האדם נמצא מתאים למסגרת הטיפולית שלנו, הוא עובר לשלב השני, שזהו אבחון וקבלה. האבחון מתבצע על ידי הצוות הרפואי של המכון, על מנת לקבוע את מצבו הפיזי של מטופל. לפי ממצאי האבחון, המטופל מקבל טיפול תרופתי בהתאם להמלצות הרופא. בתקופה הראשונה בה נמצא המטופל באשפוז, הוא עובר תהליך של גמילה פיזית.

במכון גמילה ושיקום "צעד אחר צעד" הגמילה נעשית באמצעות הפסקה מוחלטת של נטילת כל חומר ממכר. במקרים מסוימים ישנה שיטה ייחודית של הורדה הדרגתית בשימושו של סם עד למצב בו הגוף אינו תלוי בו יותר. הליך זה נעשה במקרים של שימוש בחומרים נרקוטיים מסוימים, ומתבצע אך ורק לאחר אבחון של רופא המכון ולפי המלצתו בלבד. 

חשוב מאוד להבין שהפסקה מוחלטת ומיידית של נטילת סמים או כל חומר ממכר עלולה לגרור אחריה תסמיני גמילה (קריז). התסמינים הללו עשויים להיות פיזיים (כאבים, הקאות, שלשול, חובר שינה, כאבי בטן, יתר הזעה, דופק מואץ ועוד) ו/או נפשיים ובדרך כלל תסמינים אלו מופיעים יחדיו. משך זמן הגמילה הוא יחסית מהיר - בין מספר ימים למספר שבועות, אך כל מה שנוגע לשיקום, התהליך יכול להימשך גם מעבר לשנה.

שלבים בתהליך גמילה מסמים ושיקום:

  • יצירת קשר וקביעת פגישה
  • ראיון קבלה והתרשמות
  • אשפוז 
  • אבחון מצב פיזי על ידי צוות רפואי
  • תהליך גמילה מסמים
  • אבחון מצב נפשי
  • שיקום  

לאחר שהמטופל סיים את שלב הגמילה הפיזית, הוא מתחיל תהליך של שיקום פסיכולוגי/נפשי. גם כאן המטופל עובר בדיקות ואבחון של הצוות הרפואי וגם של הצוות הפסיכולוגי של המכון. אבחון זה מאפשר לנו להבין מה השיטה הכי יעילה ומהו הטיפול האפקטיבי ביותר שהצוות שלנו יכול להעניק. השיקום נעשה באמצעות קבוצות טיפוליות, סדנאות של פסיכודרמה, ארט-תרפיה, יוגה, שיחות אישיות עם פסיכיאטר-נרקולוג וליווי צמוד של עובדת סוציאלית קלינית.

חשוב לציין, כי תנאי האשפוז במכון הינם בסטנדרט גבוה.

תהליך גמילה ושיקום, זהו תהליך מאתגר הדורש זמן ורצון להיגמל ולהחלים, שבסופו המטופל מתחיל בחיים נקיים ללא שימוש בסמים ואלכוהול. הסיכוי להצלחה הינו קלוש, אם מנסים להתמודד עם הגמילה והשיקום בבית, וישנה חשיבות אמיתית לפנות למוקדי עזרה וטיפול של אנשים מקצועיים בתחום הגמילה והשיקום. כאמור, את התמיכה והטיפול המקצועי והאפקטיבי תוכלו לקבל אצלינו במכון, הפועל תחת רשיון משרד הבריאות ומשרד הרווחה ונמצא תחת פיקוח של הרשות הלאומית למלחמה בסמים ואלכוהול.

התקשרו עוד היום לקביעת פגישת ייעוץ ומידע חינם: 09-7684848. 

צוות מכון גמילה ושיקום צעד אחר צעד עומד לרשותכם.
אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו בטלפון 09-7684848    

לקבלת יעוץ חינם מלאו את הטופס

אנא מלאו ושלחו את הטופס ונחזור אליכם או התקשרו 09-7684848
 
 
 

גלריית תמונות

רישיון מלא משולב לטיפול בהתמכרויות

 

הטיפול במכון גמילה "צעד אחר צעד" נעשה בדיסקרטיות מוחלטת על בסיס עקרון סודיות רפואית.