09-7684848
09-7684848 054-6492082 פקס 077-7897404
שעות קבלת קהל ימים א'-ה' 8:00 - 20:00 שישי 8:00 - 15:00
הכתובת שלנו נתניה, 4221909 רח' החרוב 11

גמילה מסמים קשים וקלים

אם אדם קרוב משתמש בסמים, אם אתה סובל מהתמכרות לסמים קשים או קלים, אז התקשרו עכשיו למספר 09-7684848, זיכרו טיפול מוקדם - מציל חיים!

צוות המכון "צעד אחר צעד" מומחים בגמילה ושיקום מכורים לסמים ואלכוהול. כל אדם הפונה אלינו עובר בשלב הראשוני ראיון קבלה והתרשמות, אם האדם נמצא מתאים למסגרת הטיפולית שלנו, הוא עובר לשלב השני שזהו אבחון וקבלה. האבחון מתבצע על ידי צוות הרפואי של המכון, על מנת לקבוע מה מצבו הפיזי של מטופל, לפי ממצאי האבחון המטופל מקבל טיפול תרופתי בהתאם להמלצות הרופא. תקופה ראשונה בה נמצא המטופל באשפוז הוא עובר תהליך של גמילה פיזית.

במכון גמילה ושיקום "צעד אחר צעד" הגמילה נעשית באמצעות הפסקה מוחלטת של נטילת כל חומר ממכר, במקרים מסוימים ישנה שיטה ייחודית של הורדה הדרגתית בשימושו  של סם עד למצב בו הגוף אינו תלוי בו יותר, זה נעשה במקרים של שימוש בחומרים נרקוטיים מסוימים, ומתבצע אך ורק לאחר אבחון של רופא המכון ולפי המלצתו בלבד. 

חשוב מאוד להבין שהפסקה מוחלטת ומיידית של נטילת סמים או כל חומר ממכר עלולה לגרור אחריה תסמיני גמילה תסמינים הללו עשויים להיות גם פיזיים, (כאבים, הקאות, שלשול, חובר שינה, כאבי בטן, יתר הזעה, דופק מואץ ועוד)  או נפשיים ובדרך כלל תסמינים אלו מופיעים יחדיו. משך זמן הגמילה הוא יחסית מהיר, בין מספר ימים לשבועות, אך כל מה שנוגע לשיקום התהליך יכול להימשך מעבר לשנה.

שלבים בתהליך גמילה מסמים ושיקום:

 

  • יצירת קשר וקביעת תור
  • ראיון קבלה והתרשמות
  • אשפוז 
  • אבחון מצב פיזי על ידי צוות רפואי
  • תהליך גמילה מסמים
  • אבחון מצב נפשי
  • שיקום  

לאחר שהמטופל סיים את השלב של גמילה פיזית, מתחיל תהליך של שיקום פסיכולוגי. גם כאן, המטופל עובר בדיקות ואבחון של צוות רפואי וגם של צוות הפסיכולוגי של המכון. אבחון זה מאפשר לנו להבין מה השיטה הכי יעילה ומה הוא הטיפול האפקטיבי ביותר שהצוות שלנו יכול להעניק. השיקום נעשה באמצעות קבוצות טיפוליות, סדנאות של פסיכודרמה, ארטתרפיה, שיחות אישיות עם פסיכיאטר וליווי צמוד של עובדים סוציאליים המתמחים בהתמכרויות.

חשוב לציין כי במכון תנאי אשפוז גבוהים, וחלה הפרדה מוחלטת בין מגורי גברים לנשים.  

תהליך גמילה ושיקום, זהו תהליך קשה ארוך שבסופו המטופל מתחיל בחיים מנוהלים ללא שימוש בסמים ואלכוהול. אין שום דרך להתמודד עם הגמילה והשיקום בבית, וישנו צורך אמיתי לפנות למוקדי עזרה וטיפול, כאמור כל העזרה והטיפול תוכלו לקבל אצלינו במכון, שפועל תחת רשיון משרד הבריאות, משרד הרווחה ותחת פיקוח של הרשות הלאומית למלחמה בסמים ואלכוהול.

צוות מכון גמילה ושיקום צעד אחר צעד עומד לרשותכם.
אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו בטלפון 09-7684848  

לקבלת יעוץ חינם מלאו את הטופס

אנא מלאו ושלחו את הטופס ונחזור אליכם או התקשרו 09-7684848
 
 
 

גלריית תמונות

רשיון משולב לטיפול בהתמכרויות

הטיפול במכון גמילה "צעד אחר צעד" נעשה בדיסקרטיות מוחלטת על בסיס עקרון סודיות רפואית.