09-7684848
09-7684848 054-6492082 פקס 077-7897404
שעות קבלת קהל ימים א'-ה' 8:00 - 20:00 שישי 8:00 - 15:00
הכתובת שלנו נתניה, 4221909 רח' החרוב 11

תוכנית טיפולית למשפחות

לא משנה בני כמה אתם, הורים תמיד נשארים הורים. והדאגה של הורה לילדיו היא דאגה שאין דומה לה, אך הדאגה הזאת מוכפלת ואף משולשת כאשר הילד נמצא בצרה. לצערנו מחלת ההתמכרות היא בין המחלות הקשות ביותר לטיפול, להתמכרות כמה פנים, וזה לא רק פן פיזי, אלה גם נפשי, קוגנטיבי, וחברתי. ואנו נרחיב קצת על החלק החברתי של התמכרות. 

אף הורה לא מאחל לעצמו שמישהו מילדיו יתמכר לסמים או לאלכהול או כל סוג של התמכרות. מעבר לכך שצריך לטפל בקרובך, רוב ההורים מסתירים זאת מהסביבה שלהם, אם זה בעבודה, בין חברים או אפילו במשפחה. ישנן הרבה סיבות לכך, אך אחת העיקריות ביניהן זה הבושה, הבושה שהילד שלך מכור, בושה מכך ומחשבות טורדניות שאולי לא הצלחת להיות הורה טוב, הורה תומך וכו.

נרגיע ונאמר, שלא ההורה הוא זה שדחף את הילד שלו לשימוש, לפחות לא באופן אקטיבי, אך ישנו חלק כלשהו של ההורה, שגרם אולי איכשהו בעקיפין לילדיו להגיע לשימוש. מחלת התמכרות היא מחלה מאוד מורכבת, מחלה מסובכת, מחלה עם הרבה רבדים ועם הרבה גוונים. חשוב להבין, על מנת לטפל במחלת ההתמכרות לא יספיק רק הרצון עצמו ומחלה כמו כל מחלה, חייבים להגיע לאנשי מקצוע על מנת לקבל עזרה.
חשוב לציין ולהקפיד, ברגע שאתם פונים לעזרה לאנשי מקצועי או למוסד טיפולי כלשהו, וודאו כי ישנם כל הרישיונות התואמים את הפעילות של המקום או אנשי מקצוע פרטיים.

התמכרות מאופיינת כמחלה שהיא מורכבת מכמה רבדים אם זה פיזי, נפשי, קוגנטיבי, חברתי, סוציאלי כך גם הטיפול חייב להיות מורכב לכן הרכבנו צוות רחב שכולל רופאים, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים ומדריכים חברתיים. 

טיפול משולב עם בני משפחה 

חלק בלתי נפרד מתהליך שיקום מכורים, זוהי עבודה עם משפחתו, בין אם זה הורים,בן/בת זוג, ילדים. למשפחה תפקיד מאוד חשוב בהחלמתו ושיקומו של מכור, משפחה זהו המקום בו הוא גדל, זוהי הסביבה אליה הוא חוזר אחרי סיום טיפול, לכן, שילוב משפחה בתוך תהליך הוא מרכזי. עבודה משולבת עם המשפחה עוזרת לא רק למכור אלה גם למשפחה עצמה, להבין את המניעים, להבין מה זה מחלת התמכרות וללמוד דרכי התמודדת עם המחלה ששוכנת בקרוביהם. רכישת כלים אלה מצד המשפחה מפחיתה את הסיכוי של חזרה לשימוש בסמים או אלכוהול של המכור.

צוות מכון גמילה ושיקום צעד אחר צעד עומד לרשותכם.
אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו בטלפון  09-7684848

לקבלת יעוץ חינם מלאו את הטופס

אנא מלאו ושלחו את הטופס ונחזור אליכם או התקשרו 09-7684848
 
 
 

גלריית תמונות

הטיפול במכון גמילה "צעד אחר צעד" נעשה בדיסקרטיות מוחלטת על בסיס עקרון סודיות רפואית.