09-7684848
09-7684848 054-6492082 פקס 077-7897404
שעות קבלת קהל ימים א'-ה' 8:00 - 20:00 שישי 8:00 - 15:00
הכתובת שלנו נתניה, 4221909 רח' החרוב 11

גלית סרברניק-חי, מנהלת טיפולית, עו"ס קלינית ופסיכותרפיסטית

 

 

ה"אני מאמין" של הצוות הטיפולי

  

"אנחנו מאמינים שזה לא הוגן שאדם יצטרך לשלם מחיר על אירועים שקרו לו שהם מחוץ לשליטה שלו.

אנחנו כאן כדי לעזור לאנשים להפסיק לשלם את המחיר הזה שמתבטא בסבל שלהם ושל הקרובים להם.

אנחנו מאמינים שהמצב ניתן לתיקון, אפשר להפסיק לשלם את המחירים.

אנחנו מאמינים שכדי לפתוח דף חדש אדם חייב לקחת פסק זמן ולהיכנס לתהליך אינטנסיבי וממושך במקום מוגן וסגור. אין דרך אחרת.

חשוב לנו לקחת חלק בתהליך השינוי שעובר על המטופלים שלנו. אנחנו גאים לקחת חלק במסע שלהם."

 

גלית סרברניק-חי,  , מנהלת טיפולית עובדת סוציאלית קלינית (מ.ר. 24922 )  ופסיכותרפיסטית.

כמנהלת טיפולית ב"צעד אחר צעד" הנני אחראית על התהליך הטיפולי שעוברים המטופלים במכון. מעבר לאחריות כוללת זו, השיחות הפרטניות עם המטופלים, כחלק מהתהליך השיקומי, מתקיימות עימי.

בעבודתי הפרטנית עם המטופלים שלנו, אני משלבת שיח טיפולי ממוקד עם שיטת ® SE , שהיא שיטה טיפולית שפותחה לטיפול בטראומה ומיושמת כיום בארץ ובעולם.

מטרת השיח הטיפולי הממוקד הינה להתחקות אחר הסיבות שהובילו את המטופלים לצורך בשימוש בסם. אני מתמקדת בקשיים רגשיים והתנהגותיים שמקורם במצבי חירום וטראומה (אירוע חד פעמי בו חווה האדם תחושת סיכון קיומי לעצמו או לאחרים, או אירועים רבים מצטברים במערכות יחסים מוקדמות).

שיטת ® SE מלמדת את האדם לזהות תחושות גופניות מטרידות שקשורות לאירוע הטראומטי, ומסייעת לשחרר באיטיות ובהדרגתיות את האנרגיה ש"קפאה" בגוף בשל האיום שבטראומה. שחרורה של האנרגיה מסייע לאדם להשיב לעצמו את הוויסות הגופני והנפשי, ולהשתחרר מהסבל שנגרם כתוצאה מנסיבות שהן מחוץ לשליטתו. וויסות כזה, גופני ונפשי מהווה לא פעם אתגר עצום עבור האדם המכור אשר מתקשה להתמודד עם רגשותיו ועם הצורך להכילם ללא בריחה לשימוש בחומרים אשר משנים את תודעתו.

מניסיוני, אני מאמינה ששיח טיפולי ממוקד בשילוב שיטת ה- ® SE יש בהם כדי לסייע לאדם המתמודד עם מחלת ההתמכרות להתחבר באופן עמוק יותר לחוויותיו ורגשותיו על כל גווניהם (שמחה, כעס, עצב) ללא צורך בבריחה לשימוש בסמים או אלכוהול. חיבור כזה מסייע לו לחוות את החיים באופן יותר אותנטי ומגביר את תחושת החיות באופן שמשפר כל תחום בחיים (אישי, בינאישי ותעסוקתי). תחושות וחוויות חדשות אלו מלמדות את האדם המכור כי לא רק  שניתן לחיות חיים נקיים משימוש בסמים או אלכוהול, אלא אף ניתן ליהנות מחיים כאלה.   

 

ליעוץ וקבלת מידע נוסף התקשרו 09-7684848

לקבלת יעוץ חינם מלאו את הטופס

אנא מלאו ושלחו את הטופס ונחזור אליכם או התקשרו 09-7684848
 
 
 

גלריית תמונות