09-7684848
09-7684848 054-6492082 פקס 077-7897404
שעות קבלת קהל ימים א'-ה' 8:00 - 20:00 שישי 8:00 - 15:00
הכתובת שלנו נתניה, 4221909 רח' החרוב 11

שאלות נפוצות - מכון גמילה באשפוז מלא "צעד אחר צעד"

 • האם למכון הגמילה ישנו רישיון מתאים להפעלת המקום?

  מכון "צעד אחר צעד" פועל תחת רישיון משולב של משרד הבריאות ומשרד הרווחה (רישיון מספר 16/6/24). הרשיון הינו רשיון משולב, מה שמאפשר פעילות של גמילה פיזית יחד עם שיקום פסיכו-סוציאלי מהתמכרות לסמים, אלכוהול או תרופות מרשם.
 • האם מותר לבקר מטופלים בזמן שהותם במכון ?

  קרובי משפחה מורשים לבקר את המטופלים השוהים במכון "צעד אחר צעד" לתקופה ממושכת. הביקורים נערכים פעם בשבוע בלבד בימי שלישי בין השעות 14:00 ל 17:00 או בימי שבת בין השעות 13:00 ל 17:00. בכל מקרה, נערכים הביקורים בתיאום מראש עם הצוות הטיפולי. 

 • כמה זמן נמשך הטיפול?

  פרק הזמן המינימלי לטיפול במכון "צעד אחר צעד" הינו חודש (30 יום). אנו ערוכים לקבל מטופל לכל תקופה, החל מחודש אחד ועד לחצי שנה (פרק זמן מקסימלי לטיפול). לכל מטופל מותאמת תוכנית טיפול אישית על-ידי הצוות הטיפולי. בבניית התוכנית נלקחים בחשבון שיקולים, כגון: מצבו הרפואי, ההתקדמות של המטופל, השינוי שחל בו, מידת מוכנותו להתמודד עם המציאות והיבטים טיפוליים נוספים. 

 • האם במהלך הטיפול יכול המטופל לצאת לביקור בית, בדיקות רפואיות וכו'?

  ברגע שמטופל נכנס לתהליך טיפולי במכון "צעד אחר צעד" הוא איננו רשאי לעזוב את המקום ללא ליווי של אחד מאנשי הצוות. היציאה מהמכון נעשית רק במקרים של בדיקות רפואיות (אם ישנו צורך) או עניינים משפטיים (דיון בבית משפט, פגישה עם קצין מבחן). ביקורי בית מתאפשרים לאחר שהייה של תקופה מסויימת בטיפול בהתאם להחלטת הצוות הטיפולי. 

 • האם הטיפול במכון הוא אנונימי?

  הטיפול במכון "צעד אחר צעד" מתבצע באנונמיות מוחלטת. שמו של המטופל לא יופיע בשום מערכת, כגון: משרד הבריאות, הרווחה וכו'. 
 • כמה עולה הטיפול במכון השיקום?

  תקופת הטיפול שונה אצל כל מטופל, ובהתאם לכך גם המחיר ותנאי התשלום, לכן, על מנת לברר את כל המידע הרלוונטי לגבי המחיר, אפשר להתקשר אלינו למספר הטלפון: 09-768-48-48. בהצלחה!!! 
 • איזה מזון מוגש במרכז השיקום?

  במכון "צעד אחר צעד" האוכל מוגש שלוש פעמים ביום, פנסיון מלא. הארוחות הינן טריות ומבושלות במכון שלוש פעמים ביום, במטבח מאובזר המיועד במיוחד לכך. חומרי הגלם נבחרים בקפידה, ומסופקים על ידי חברות שיווק מזון שלוש פעמים בשבוע, מה שמבטיח טריות מרבית. פירות העונה נגישים למטופלים במשך כל היום, כחטיף בין הארוחות.
 • מי עובד במכון השיקום?

  במכון  "צעד אחר צעד" מועסק צוות רב מקצועי של אנשי מקצוע מסורים אשר מתמחים בטיפול בהתמכרויות. בין אנשי הצוות נמנים רופא פסיכיאטר נרקולוג, עובדת סוציאלית קלינית ומדריכים ומנחים טיפוליים אשר מקדישים את כל מרצם כדי לסייע לאנשים מכורים אשר זקוקים לעזרה. כל אנשי המקצוע נבחרו בקפידה והם בעלי ניסיון רב, הסמכה, ידע רחב וכמובן בעלי אישיות אכפתית וחמה.

 • למה דומה האווירה במכון?

  האווירה במכון "צעד אחר צעד" דומה יותר לאווירה של קיבוץ, קהילה שיתופית באווירה חיובית. ליצירת אוירה זו תורם, בין היתר, המיקום המושלם של המכון, בין פרדסים וחממות, עצי אלון, אקליפטוס, דשא והרבה צמחייה. המכון ממוקם במרחק הליכה קצר מהים, שאליו יוצאים המטופלים בתדירות גבוהה, הן לטיול והן לשחייה או לשיעור יוגה.
 • האם ישנו טיפול רפואי במקום?

  כמובן. במכון "צעד אחר צעד" מועסק רופא פסיכיאטר-נרקולוג מומחה, הנותן מענה לצרכי המטופלים הקשורים בגמילה קלה יותר מההתמכרות הספציפית של כל אחד.

 • האם מותר לעשן במהלך הטיפול במכון ?

  בהחלט כן. אין איסור על עישון סיגריות בזמן הטיפול. העישון יתבצע כמובן רק באזורים המיועדים לכך, ולא בזמן פעילות טיפולית כלשהי.

לקבלת יעוץ חינם מלאו את הטופס

אנא מלאו ושלחו את הטופס ונחזור אליכם או התקשרו 09-7684848
 
 
 

גלריית תמונות