09-7684848
09-7684848 054-6492082 פקס 077-7897404
שעות קבלת קהל ימים א'-ה' 8:00 - 20:00 שישי 8:00 - 15:00
הכתובת שלנו נתניה, 4221909 רח' החרוב 11

טיפול באומנות במרכז גמילה מסמים ואלכוהול

טיפול באמנות במכון הגמילה והשיקום "צעד אחר צעד"

במכון הגמילה והשיקום מסמים ואלכוהול "צעד אחר צעד" ננקטות שיטות טיפוליות מגוונות, שמטרתן לסייע למטופל להתמודד בהצלחה עם תהליך הגמילה ועם הקשיים הנלווים אליו. אחת השיטות המוצלחות והיעילות היא טיפול באמנות. מטרותיו של הטיפול באמנות הן שיפור הבריאות הנפשית ואיכות החיים של המטופל הנמצא בתהליך הגמילה. מטרות אלו דומות למטרותיו של הטיפול הפסיכו-תרפי, אם כי בעוד הטיפול הפסיכולוגי מתמקד בתקשורת מילולית, הטיפול באמנות נעזר בכלים יצירתיים כגון: ציור, רישום, קולז' ושיטות נוספות, שבאמצעותן מביע המטופל את רגשותיו ואת חוויותיו האישיות באופן חזותי ומוחשי.

בתהליך היצירה מתרגם המטופל את מחשבותיו, רגשותיו, חוויותיו וקשייו לסמלים בלתי מילוליים המשקפים את התהליכים הנפשיים שאותם הוא חווה. תרגום זה של המטופל לא תמיד נעשה באופן מודע; המטפל באמנות מסייע למטופל לזהות את המחשבות והרגשות שהוא הביע דרך האמנות, ולפרש את משמעותן. כך מפיק המטופל תובנות לגבי יצירתו, ומפתח הבנה עמוקה לגבי רגשותיו ולגבי דרכי התמודדותו עם הסביבה ועם הסובבים אותו בתקופה קשה ומורכבת זו של חייו.

התכנים שמעלה המטופל במהלך יצירת האמנות מסייעים לו להתמודד עם מצבי מתח, עם משברים ועם עיבוד חוויות טראומתיות. הטיפול באמנות מעניק למטופל הזדמנות לתת ביטוי לדמיונו, ולהביע את האותנטיות והספונטניות שלו, וכך הוא מסייע לשיפור תפקודו הקוגניטיבי, לשיפור יחסיו עם משפחתו וחבריו, ולשיפור איכות חייו. המטופל חווה חוויה מעצבת שלאורך זמן מובילה לתחושת סיפוק, לתיקון נפשי ולשינוי. תהליך היצירה מייצר עבור המטופל חוויה של גדילה אישית, ובסופו של דבר מסייע בריפויו.

הצוות הטיפולי המקצועי של מכון הגמילה "צעד אחר צעד" כולל בין היתר מטפלים באמנות אשר מלווים את המטופל לכל אורך התהליך הטיפולי, הן באופן אישי והן במסגרת קבוצה טיפולית. באמצעות האמנות, מסייעים המטפלים למטופלים להיחשף לדרכים נוספות שבאמצעותן אפשר לבטא רגשות. חוויית היצירה, תרגום המחשבות והרגשות לאמנות חזותית והעיבוד הרגשי של התוצרים, הופכים לתהליך טיפולי משמעותי, עצמתי ויעיל. 

נתקלת בבעית התמכרות?! התקשרו עכשיו לקבלת עזרה 09-7684848

לקבלת יעוץ חינם מלאו את הטופס

אנא מלאו ושלחו את הטופס ונחזור אליכם או התקשרו 09-7684848
 
 
 

גלריית תמונות

רישיון מלא משולב לטיפול בהתמכרויות