• en
  • ru

09-7684848

054-6492082

השאירו את הפרטים שלכם ונדאג לחזור אליכם בהקדם.גמילה בכפייה – האם הדבר אפשרי ?

במרבית המקרים, לא ניתן לכפות על אדם לעבור תהליך של גמילה. בישראל לא קיימים מוסדות אשר מטפלים בכפייה באדם המכור, למעט שני מקרים שבהם לאדם אין יכולת בחירה: כאשר הוא מובא למעצר, וכאשר הוא מאושפז בכפייה עקב מצבו הנפשי.

גם במצב שבו המכור שוהה בתנאי מאסר, על-מנת שיתקבל לתכנית גמילה טיפולית בין כתלי בית הכלא, עליו להביע רצון לעבור את התהליך, והוא אף נדרש לעמוד בקריטריונים שמציב לו שירות בתי הסוהר.

בכל טיפול, ניתנת לאדם המכור הזכות להחליט שהוא מעוניין לצאת מן התהליך הטיפולי. במסגרת טיפולית פתוחה המכור יכול להפסיק להגיע לשיחות ולשאר הפעילויות הטיפוליות. גם במסגרת טיפולית סגורה, כמו זו הנהוגה ב "מרכז אמיל", שבה המטופל שוהה במקום בתנאי פנימייה – הטיפול מתבצע אך ורק מבחירה! בכל שלב המטופל יכול להחליט שהוא אינו ממשיך בטיפול, והאפשרות שהוא ייצא מן השער ידועה וקיימת.

הרציונל אשר עומד מאחורי גישה זו, הוא שטיפול אמיתי ומשמעותי יכול להתבצע רק מתוך רצון פנימי של המכור ובשיתוף פעולה מלא מצדו.

יחד עם זאת, קיימים מקרים שבהם המכור מגיע לטיפול שלא מיוזמתו, אלא בעקבות מוטיבציה של גורם חיצוני אחר, כגון המקרים הבאים:

  • בני משפחתו של המכור אינם מוכנים לשתף פעולה עם ההתנהגות ההרסנית שלו, ומצהירים כי ימשיכו לתמוך בו רק אם ייקח חלק בתהליך טיפולי.
  • המעסיק מחייב את העובד המכור לקחת חלק בתהליך טיפולי על-מנת שיוכל להמשיך לעבוד אצלו.
  • כאשר נפתח תיק פלילי לאדם המכור, בית המשפט נותן לו את האפשרות לבחור בדרכי טיפול במקום בדרכי ענישה.
  • כאשר האסיר המכור מקבל הזדמנות להשתחרר מן הכלא עם תכנית טיפולית לתקופה מסוימת ("שליש ברישיון"), זאת במסגרת תכנית "שיקום האסיר".

 

במקרים אלה, המכור מגיע לטיפול עקב מניע חיצוני. עם זאת, פעמים רבות כאשר הוא משתלב בטיפול הוא מתחיל להכיר בבעייתו, להודות בה ובהשלכותיה השליליות, ולהבין מה משובש בחייו וכיצד ביכולתו לבצע שינוי אשר יוביל לשיפור בכל תחומי החיים.

עם הזמן, המכור משתף פעולה בטיפול מתוך רצון אמתי להיגמל ולבצע שינוי בחייו, מתוך אמונה פנימית שהדבר אפשרי, ולא מתוך רצון לרצות מישהו אחר.

בשלב זה, המוטיבציה שלו להיות חלק מהתהליך הטיפולי הנה פנימית, ומוטיבציה פנימית זו הנה המפתח להצלחת הטיפול!

מעוניינים בשיטות טיפול ייחודיות לקרוביכם?

מוזמנים להשאיר את הפרטים ונחזור אליכם בהקדםעוד בנושא

הסברה בתחום מניעת שימוש ב...

   תחום מניעה והסברה, במכון גמילה ושיקום "מרכז אמיל" עוסק בהסברה לקהל לקוחותינו ולמשפחתם בנושאים רבים העוסקים בשימוש בסמים,    התנהגויות שאינן נורמטיביות, עולם הסמים, משפחות המכורים ועוד. הסברה זהו כלי משמעותי בחיזוק עמדות של המכורים וההורים בתפיסה    מחשבתית לגבי כל...
להמשך קריאה

פרטיות ודיסקרטיות

מכון גמילה ושיקום "מרכז אמיל" הינו מכון פרטי לטיפול בנפגעי התמכרויות. המכון מעניק מגוון רחב של שירותים בתחום הגמילה והשיקום לאנשים הסובלים מהתמכרויות לסמים, אלכוהול ותרופות מרשם ממכרות. טיפול תוך שמירה על דיסקרטיות המכון הינו מכון פרטי שמאפשר ללקוח לקבל טיפול בדיסקרטיות...
להמשך קריאה

שיקום מכורים לסמים ואלכוה...

   בעבודה של שיקום מכורים, תפיסתנו הטיפולית מתבססת על עקרון ייחודיות המטופל, לפיה אין שיטת טיפול אחת המתאימה לכל    מטופל. עקב כך, לצד מטרות שיקומיות משותפות לכל מטופל, כגון: שיפור דימוי עצמי, העלאת בטחון, הגעה לאיזון אמוציונאלי, פתרון    קונפליקטים פנימיים וחיצוניים...
להמשך קריאה

שאלות נפוצות - מכון גמילה...

האם למכון הגמילה ישנו רישיון מתאים להפעלת המקום? מכון "מרכז אמיל" פועל תחת רישיון משולב של משרד הבריאות ומשרד הרווחה (רישיון מספר 16/7/11). הרישיון המשולב מאפשר טיפול בגמילה פיזית יחד עם שיקום פסיכו-סוציאלי מהתמכרות לסמים, אלכוהול או תרופות מרשם. האם מותר לבקר...
להמשך קריאה

תתחילו חיים חדשים כבר עכשיו

מוזמנים להשאיר את הפרטים ואנחנו נחזור אליכםקידום אתרים בישראל קידום אתרים בישראל