השאירו את הפרטים שלכם ונדאג לחזור אליכם בהקדם.גמילה מאלכוהול

מכון גמילה ושיקום "מרכז אמיל" מעניק למטופלים מסגרת אנונימית וייחודית לטיפול בבעיית ההתמכרות לאלכוהול. תהליך הגמילה מתבצע על ידי אנשי מקצוע בעלי ניסיון רב וידע רחב בנושא. המכון שלנו משלב גמילה פיזית יחד עם שיקום נפשי. הצוות הינו רב-מקצועי וכולל אנשי מקצוע בתחום הנרקולוגי, הקליני, הסוציאלי והחברתי. מגוון התמחויות זה של הצוות מאפשר לתת מענה מקצועי מדויק יותר לכל אדם הזקוק לעזרה.

השלבים בתהליך הגמילה מאלכוהול

 • יצירת קשר וקביעת פגישה.
 • ראיון קבלה והתרשמות.
 • אשפוז.
 • אבחון מצב פיזי על ידי צוות רפואי.
 • תהליך גמילה.
 • אבחון מצב נפשי.
 • שיקום.
 • יעוץ והכוונה להמשך טיפול (בעת הצורך).

 

חלק מרכזי וחשוב בתהליך הגמילה מאלכוהול הוא האבחון. הערכה מדויקת של הבעיה אצל המטופל תביא גם לטיפול נכון. לכן, במכון שלנו, עובדים רופאים ואנשי מקצוע בעלי ניסיון רב שיודעים להעניק את הטיפול היעיל ביותר.

לאחר אבחון מצבו הפיזי של המטופל וקביעת מצבו, מתחיל תהליך של גמילה תחת מעקב צמוד של צוות המכון. תהליך הגמילה מתבצע באשפוז מלא, אשר מאפשר למטופל להיות תחת השגחה צמודה ומענה מקצועי 24 שעות ביממה. יחד עם זאת, במקרים מסוימים יתבקש המטופל לעבור את שלב הגמילה הפיסית מאלכוהול תחת אשפוז מלא בבית חולים (זאת על-פי נהלים של משרד הבריאות).

תהליך גמילה מאלכוהול אינו פשוט כלל וכלל. אך יש להבין כי יש דרך, יש תקווה ויש רבים הנוטשים את הטיפה המרה ובונים לעצמם ולסביבתם חיים נורמטיביים ובריאים. יחד עם זאת, אדם אשר לא ימצא בתוכו את הרצון להפסיק, בין אם זה בשבילו, בין אם זה בשביל בן או בת הזוג או בין אם זה למען הילדים, אדם ללא הרצון הזה לא יוכל להפסיק בכפיה, נהפוך הוא, כפיה יכולה להביא רק נזק רב יותר…

גמילה מאלכוהול – מה חשוב לדעת?

משפט ידוע אומר שאם חשבת שכבר הגעת לתחתית – חשוב שוב! הרגשת ה – "לי זה לא יקרה…", "יהיה בסדר" ושאר משפטי שכנוע עצמיים מביאים את המכורים לדחיית הגמילה למחר וממחר מחרותים וכן הלאה. עד שמגיע רגע שבו הם כבר מרגישים את תחתית התהום ומושיטים יד לעזרה.   אולם, ישנם סממנים פיזיים ונפשיים שאם אותם נזהה אצל אדם קרוב לנו.

בהיבט הנפש ישנה בדיקה על ידי שאילת ארבע שאלות שראשי התיבות שלהן יוצרים את המילה האנגלית CAGE אשר אם 2 מתוך התשובות אליהן יהיו חיוביות זה יצביע על כך שהאדם מכור:

 • CUTDOWN – האם האדם שלפנינו ניסה להפסיק לצרוך אלכוהול אך חזר לשתות?
 • ANNOYED – האם כשתשאלו אותו על הרגלי השתייה שלו הוא יתעצבן עליכם?
 • GUILTY – האם האדם מרגיש אשם ומביע חרטה בעקבות צריכת האלכוהול?
 • EYE OPENER – האם הדבר הראשון שהוא רוצה לצרוך כאשר הוא פוקח את עיניו זה אלכוהול?

כאמור, אם התשובה לשתיים מהשאלות הללו היא חיובית זה אמור להדליק אצלכם נורה אדומה ולאותת לכם שהאדם זקוק לטיפול של גמילה מאלכוהול.

בהיבט הפיזי ישנם המון סימפטומים, הנה כמה דוגמאות לאלו:

 • שינויים קיצוניים במשקל
 • ירידה בטיפוח העצמי, ריח גוף בכלל וריח מהפה בכלל וכמו כן הזנחה בלבוש בטיפוח ובסידור השיער.

 

גמילה מאלכוהול – תנו לנו לעזור לכם

'מרכז אמיל – גמילה ושיקום' הינו מכון ייחודי המציע תכניות חדשניות של גמילה מאלכוהול ומכל סוגי ההתמכרויות בכלל. הגמילה והשיקום מתבצעים תחת פיקוח של משרד הבריאות ומשרד העבודה ועם זאת מתקיים באנונימיות מלאה. הנכס הכי חשוב שלנו הוא כוח האדם המקצועי, המנוסה והאיכותי. עזרנו כבר למאות אנשים בתהליך הלא פשוט של הגמילה ואנו בקשר מתמיד איתם עד היום. פנו אלינו לייעוץ איך ניתן להציל גם את אהובכם.

מרכז גמילה מאלכוהול נועד לעזור לאלו המכורים למשקה האלכוהולי להשתקם ולחזור לחיים רגילים ולעתים אף ללמוד איך לבנות חיים חדשים. למרבה הצער, בדור ה –Z של הילדים בימינו, הנתונים בקרב בני נוער המתמכרים לאלכוהול רק עולים ועולים. ההתמכרות יכולה לקרות לבן טובים בדיוק באותה הסבירות כמו לילד הבא משכונת מצוקה. אף אחד לא בוחר להתמכר ולרוב במהלך ההתמכרות האדם אפילו אינו שם לב להתדרדרות. אולם, ישנם סימנים מקדימים שאם נבחין בהם נוכל להציל את חיינו שלנו או את חייו של אדם קרוב.

מתי נדע שהמצב מצריך מרכז גמילה מאלכוהול?

ישנם סימנים אותם נוכל לזהות בכדיי לדעת אם אנו או אחד מהקרובים לנו מכור לאלכוהול. לפני שנפרט, חשוב לנו מאד להעביר לכם מסר. בן אדם מכור יפגע בסביבתו, במשפחתו וחבריו. הוא ישקר ללא הרף וכאשר ייגמרו לו השקרים הוא יגיב בזעם לכל הערה לגבי מצבו. חשוב שתדעו שזו היא הדרך בה מתנהגים אנשים מכורים. הם לא עושים לכם דווקא, זה לא נובע מתוך רוע לב ויש להתייחס בעדינות ורגישות מרביים על מנת לעזור לאדם שכעת, ללא ספק נמצא במצוקה וצריך מרכז גמילה מאלכוהול. אם כך, ישנם כמה מאפיינים נפשיים ופיזיים של אדם שהתמכר:

סימנים נפשיים/התנהגותיים:

 • כאמור, מתוך מצב של הכחשה, המכור ישתמש בכל התירוצים הכתובים בספר על מנת להכחיש את העובדה שהוא מכור (קחו בחשבון שגם את עצמו הוא משקר) וכאשר ייגמרו לו התירוצים הוא ייכנס למצב התגוננות והתקפי זעם.
 • אפתיות ואדישות כלפי הסביבה, חוסר שמחת חיים, מצב רוח דכאוני ועצבני יהיו סממני התמכרות מובהקים.

סימנים חיצוניים:

 • מן הסתם, אדם המכור לאלכוהול ידיף ריח של אלכוהול. במקרים מסוימים מסטיק או מי פה יעזרו, אך לזמן קצר, מפני שאדי האלכוהול ימשיכו לעלות מהקיבה אל קנה הנשימה.
 • הזנחת האסתטיקה החיצונית, חוסר הגייניות, ריח רע מהגוף, בגדים מטונפים ובכללי הזנחת הטיפוח העצמי גם כן יעידו על חשש כבד להתמכרות.
 • שינויי משקל קיצוניים תוך פרק זמן קצר, השמנה או הרזיה, הם מאפיינים מוכרים של אדם מכור.

 

תמיד ישנה תקווה

'מרכז אמיל – גמילה ושיקום' מציע תכניות טיפול לגמילה מההתמכרות וחזרה של המטופל לחיים נורמטיביים. מלבד כך שהמקום מזמין עם אווירה משפחתית, הנכס הגדול ביותר שלנו הינו הצוות המסור אשר מלווה יד ביד את המטופלים. אלכוהוליזם היא אחת מההתמכרויות הקשות, אך אפשר להציל, אפשר לתקן. כל עוד עושים את זה בזמן.

 

ההתמכרות לאלכוהול לא תיפסק מעצמה! אך עם העזרה המתאימה ניתן לטפל בה. טיפול מוקדם – מציל חיים!

מעוניינים בשיטות טיפול ייחודיות לקרוביכם?

מוזמנים להשאיר את הפרטים ונחזור אליכם בהקדםעוד בנושא

גמילה מהתמכרויות

שירותיו של מכון הגמילה והשיקום – מרכז אמיל, כוללים סיוע על ידי אנשי המקצוע המיומנים בתחומם בעת גמילה מהתמכרויות מסוגים שונים. כך שבשעה שאתם רואים כי ההתמכרות תפסה חזקה על חייכם, צרו קשר עם המרכז ללא היסוס, ואנו נשמח לעמוד...
להמשך קריאה

הסברה בתחום מניעת שימוש ב...

   תחום מניעה והסברה, במכון גמילה ושיקום "מרכז אמיל" עוסק בהסברה לקהל לקוחותינו ולמשפחתם בנושאים רבים העוסקים בשימוש בסמים,    התנהגויות שאינן נורמטיביות, עולם הסמים, משפחות המכורים ועוד. הסברה זהו כלי משמעותי בחיזוק עמדות של המכורים וההורים בתפיסה    מחשבתית לגבי כל...
להמשך קריאה

שיקום מכורים לסמים ואלכוה...

   בעבודה של שיקום מכורים, תפיסתנו הטיפולית מתבססת על עקרון ייחודיות המטופל, לפיה אין שיטת טיפול אחת המתאימה לכל    מטופל. עקב כך, לצד מטרות שיקומיות משותפות לכל מטופל, כגון: שיפור דימוי עצמי, העלאת בטחון, הגעה לאיזון אמוציונאלי, פתרון    קונפליקטים פנימיים וחיצוניים...
להמשך קריאה

שאלות נפוצות - מכון גמילה...

האם למכון הגמילה ישנו רישיון מתאים להפעלת המקום? מכון "מרכז אמיל" פועל תחת רישיון משולב של משרד הבריאות ומשרד הרווחה (רישיון מספר 16/7/11). הרישיון המשולב מאפשר טיפול בגמילה פיזית יחד עם שיקום פסיכו-סוציאלי מהתמכרות לסמים, אלכוהול או תרופות מרשם. האם מותר לבקר...
להמשך קריאה

תתחילו חיים חדשים כבר עכשיו

מוזמנים להשאיר את הפרטים ואנחנו נחזור אליכםקידום אתרים בישראל קידום אתרים בישראל