השאירו את הפרטים שלכם ונדאג לחזור אליכם בהקדם.גמילה באשפוז

גמילה מסמים, גמילה מאלכוהול, גמילה מתרופות ממכרות

תהליך הגמילה מסמים למיניהם או גמילה מאלכוהול או גמילה מתרופות מרשם נעשים במכון בתנאי אשפוז מלא ועל בסיס פנסיון מלא. כמו הגמילה, גם תהליך השיקום של המטופל מצריך שהייה במכון בתנאי אשפוז מלא. האווירה במכון הינה אווירה פסטורלית כפרית (בניגוד לאווירה של בית חולים למשל). תנאים אלה נוצרו במיוחד על מנת להקל ולתמוך עד כמה שניתן במטופל המצוי בתהליך הטיפולי והשיקומי. לא נוכל לפרט כאן את כל התוכנית הטיפולית שפותחה על-ידי המומחים שלנו, אך נביא בקצרה את עיקרי האשפוז.

מה כולל האשפוז?

כאשר אנו אומרים "אשפוז מלא", אנו מתכוונים לכך שהמטופל נמצא אצלנו 24 שעות ביממה ברציפות. כאמור, אין הדבר דומה כלל לאשפוז בבית חולים. במהלך האשפוז במכון שלנו, ניתנת למטופלים האפשרות לצאת לביקורי בית בהתאם להמלצות הצוות המקצועי.

מכור שמתקבל למכון מקבל את כל התמיכה והטיפול הנדרשים על מנת לעבור תהליך יעיל ביותר, שזה כולל בדיקות על ידי רופא רופא-נרקולוג, השגחה צמודה על תהליך הגמילה ותסמונות שונות (קריז), טיפול פסיכולוגי-קליני, קבוצות טיפוליות, טיפול פרטני, טיפול בפסיכו-דרמה, יוגה תראפיה וליווי צמוד של עובדת סוציאלית שדואגת לכל הצרכים של המטופל מחוץ למסגרת הטיפולית ובתוכה. השיקום הפיזי כולל תזונה עשירה: כל מטופל נהנה מ-3 ארוחות מלאות ומזינות, עשירות בוויטמנים שחיוניים לשיקום הגוף, ישן בחדרים מרווחים ונוחים אשר מצוידים במערכות מיזוג, נהנה מספריה, חדר טלויזיה ומשחקים, ים ועוד.

מרכיבים טיפוליים בעת האשפוז

 

במהלך הטיפול במכון גמילה מסמים, אלכוהול ותרופות מרשם המטופלים עוברים תהליך המורכב ממגוון רחב של שיטות טיפוליות, גישות טיפוליות מגוונות וגישה ייחודית לכל מטופל בהתאם לצרכיו הטיפוליים. צוות המכון שם דגש על גישה מקצועית ומאפשרת לכל מטופל.

תנאי אשפוז

תנאי האשפוז במכון שלנו גבוהים למדי, עם חדרים גדולים המאפשרים לינה של 2-3 אנשים. כל המבנים והחדרים מצויידים בריהוט חדיש, מערכת מיזוג מרכזית, וכל מה צריך על מנת לתת למטופל הרגשה של חום וביתיות. המכון מעניק תזונה בריאה, המורכבת משלוש ארוחות טריות ביום, המכילות ערכים תזונתיים גבוהים, וגישה חופשית לפירות העונה. התזונה הבריאה הינה חלק חשוב בתהליך השיקום של המכור והחלמת גופו מנזקי ההתמכרות. אנו מאמינים שכל אחד ואחד המגיע אלינו לטיפול צריך לקבל את המיטב, לא רק מבחינת תוכן הטיפול אלה גם מבחינת תנאי אשפוז.

יתרונות הגמילה באשפוז מלא

היתרון הכי משמעותי של גמילה באשפוז מלא של מכורים הוא בעצם זה שישנה השגחה תמידית מסביב לשעון ומענה מיידי לצרכיו של הנגמל, הן מענה רפואי והן מענה נפשי. חשוב להבין שכאשר המטופל שנגמל מסמים, אלכוהול, תרופות מרשם או כל חומר ממכר אחר, הוא סובל מתסמונת גמילה גופנית קשה (קריז). הטיפול והמענה לכך חייב להיות מקצועי, מהיר ויעיל. הנגמל נמצא בעצם בסביבה טיפולית תומכת עם עוד נגמלים הנמצאים איתו במכון במצב דומה לשלו, אך יותר משמעותי זה המענה המקצועי שנגיש לו בכל שעות היממה.

יתרון חשוב נוסף הוא בעצם חוסר נגישות מוחלט לסמים, אלכוהול או תרופות מרשם. האשפוז במכון גמילה שלנו שולל באופן מוחלט כל נגישות לחומרים ממכרים כלשהם. ישנה גם תדירות של בדיקות סמים ואלכוהול במכון. הפסקת השימוש בסמים חייבת להיות באופן מוחלט, ללא שום שימוש והורדה הדרגתית של החומר.

חשוב מאוד לציין גם את העובדה שכאשר המכור נמצא במסגרת טיפולית, זה מהווה הקלה מאוד משמעותית למשפחתו, נעלם הצורך בדאגה מסביב לשעון: היכן הוא כרגע? האם הוא בסכנה? מה יקרה איתו בבית? איך יעבור את הגמילה? וכו'.

אצלנו במכון גמילה ישנו מענה גם למשפחות המכורים. תמיכה במשפחה של המכור תקל משמעותית על ההתמודדות עם המחלה ודרכי הטיפול בה. במאמץ משותף, יחד אתכם, אנו נמצא את הדרך לאור!!!

 

מעוניינים בשיטות טיפול ייחודיות לקרוביכם?

מוזמנים להשאיר את הפרטים ונחזור אליכם בהקדםעוד בנושא

גמילה מהתמכרויות

שירותיו של מכון הגמילה והשיקום – מרכז אמיל, כוללים סיוע על ידי אנשי המקצוע המיומנים בתחומם בעת גמילה מהתמכרויות מסוגים שונים. כך שבשעה שאתם רואים כי ההתמכרות תפסה חזקה על חייכם, צרו קשר עם המרכז ללא היסוס, ואנו נשמח לעמוד...
להמשך קריאה

הסברה בתחום מניעת שימוש ב...

   תחום מניעה והסברה, במכון גמילה ושיקום "מרכז אמיל" עוסק בהסברה לקהל לקוחותינו ולמשפחתם בנושאים רבים העוסקים בשימוש בסמים,    התנהגויות שאינן נורמטיביות, עולם הסמים, משפחות המכורים ועוד. הסברה זהו כלי משמעותי בחיזוק עמדות של המכורים וההורים בתפיסה    מחשבתית לגבי כל...
להמשך קריאה

שיקום מכורים לסמים ואלכוה...

   בעבודה של שיקום מכורים, תפיסתנו הטיפולית מתבססת על עקרון ייחודיות המטופל, לפיה אין שיטת טיפול אחת המתאימה לכל    מטופל. עקב כך, לצד מטרות שיקומיות משותפות לכל מטופל, כגון: שיפור דימוי עצמי, העלאת בטחון, הגעה לאיזון אמוציונאלי, פתרון    קונפליקטים פנימיים וחיצוניים...
להמשך קריאה

שאלות נפוצות - מכון גמילה...

האם למכון הגמילה ישנו רישיון מתאים להפעלת המקום? מכון "מרכז אמיל" פועל תחת רישיון משולב של משרד הבריאות ומשרד הרווחה (רישיון מספר 16/7/11). הרישיון המשולב מאפשר טיפול בגמילה פיזית יחד עם שיקום פסיכו-סוציאלי מהתמכרות לסמים, אלכוהול או תרופות מרשם. האם מותר לבקר...
להמשך קריאה

תתחילו חיים חדשים כבר עכשיו

מוזמנים להשאיר את הפרטים ואנחנו נחזור אליכםקידום אתרים בישראל קידום אתרים בישראל