• en
  • ru

09-7684848

054-6492082

השאירו את הפרטים שלכם ונדאג לחזור אליכם בהקדם.פרטיות ודיסקרטיות

מכון גמילה ושיקום "מרכז אמיל" הינו מכון פרטי לטיפול בנפגעי התמכרויות. המכון מעניק מגוון רחב של שירותים בתחום הגמילה והשיקום לאנשים הסובלים מהתמכרויות לסמים, אלכוהול ותרופות מרשם ממכרות.

טיפול תוך שמירה על דיסקרטיות

המכון הינו מכון פרטי שמאפשר ללקוח לקבל טיפול בדיסקרטיות מלאה. קבלת טיפול תוך שמירה על פרטיות ודיסקרטיות מאפשרת לכל אדם להגיע ולקבל עזרה ללא התערבותם וידיעתם של גורמים מוסדיים. יחד עם זאת, חשוב מאוד לציין כי המכון פועל תחת רשיון משולב של משרד הבריאות ומשרד הרווחה.

מרכז גמילה מסמים

   ישנם מקרים רבים בהם יעדיף אדם הפונה לטיפול לשמור על פרטיותו ולא לדווח לרשויות על קיומה בעיה כלשהי בהקשר לשימוש בחומרים

   ממכרים. האפשרות לקבל טיפול תוך שמירה על פרטיות מאפשרת לאדם להימנע מפגיעה עתידית כלשהי בתחומי הקריירה מקצועית,

   חידוש רישיון נהיגה ועוד הגבלות ואיסורים למיניהם.

   מכון גמילה ושיקום פרטי מהווה פתרון מושלם לבעיית השימוש בחומרים ממכרים ומאפשר למטופלים שלנו לחזור לשגרת החיים תוך הקפדה מלאה על כל המרכיבים שמלווים תהליך החלמה, כגון: מצב נפשי, מצב פיזי וקוגניטיבי.

לקהל הפונה אלינו לקבלת עזרה ומגיע אלינו לראיון קבלה אנו ממליצים להצטייד בבדיקת רנטגן של צילום חזה ובדיקת א.ק.ג, בדיקות אלו יקלו על תהליך הקבלה, ויאפשרו לרופאים שלנו לבחון את מצבו הפיזי של המטופל.

התמכרות לסמים – "מעגל קסמים" הרסני

אחת ההתמכרויות הקשות וההרסניות ביותר שהאדם יכול ליפול אליהן היא התמכרות לסמים. התמכרות זו פוגעת באדם המכור הן במישור הפיזי והן במישור הנפשי. האדם המכור מתנהג באופן הרסני כלפי עצמו וכלפי סביבתו, ופעמים רבות המחיר שהוא משלם על כך גבוה ביותר. לשימוש בסמים נודעות השפעות מזיקות ניכרות, קיצוניות ולעתים בלתי הפיכות לאורך זמן ולטווח ארוך, הן על האדם המכור והן על בני משפחתו. מאחר שלהתמכרות לסמים יש היבטים וביטויים פיזיים ונפשיים גם יחד, תהליך הגמילה הוא הדרגתי, מתמשך ומותאם לדפוסי ההתנהגות של האדם המכור.

בתהליך הגמילה מסמים ישנם שני שלבים חשובים שמתבצעים במקביל: האחד הוא גמילה פיזית מהחומר הנרקוטי, והשני מתייחס לריפוי הנפשי ולמניעת ההתנהגות ההרסנית, זאת באמצעות טיפול פסיכולוגי-התנהגותי מקיף.

במכון הגמילה והשיקום "מרכז אמיל" המכור עובר סדרת טיפולים שמטרתה לשבור את "מעגל הקסמים" של תופעת ההתמכרות; זהו מעגל שבו המכור משתמש בסמים כדי לברוח מכאבים או מהתמודדויות קשות, אך כאשר השפעת הסמים פגה – הוא נותר עם רגשות אשמה ובושה, כישלון ותסכול, שמלווים אותו כל העת. מכון הגמילה שלנו שובר את המעגל השלילי הזה באמצעות תהליך גמילה ממושך, הנתמך על-ידי רשת מקצועית של טובי המטפלים והמומחים בתחום.

הטיפול באדם המכור לסמים במכון הגמילה "מרכז אמיל"

במכון הגמילה והשיקום "מרכז אמיל" נבנה עבור המטופל מערך שלם של טיפולים מקצועיים משלימים, אשר נותנים מענה לתופעות השונות שבאות לידי ביטוי אצל המכור שנמצא בתהליך הגמילה. במכון שלנו פועלים פסיכולוגים ופסיכיאטרים מנוסים בתחום, אשר נותנים מענה לפן הרגשי והנפשי של המטופל. העובדים הסוציאליים המקצועיים שלנו נותנים מענה לפן החברתי-תפקודי של המטופל, והרופאים שלנו מטפלים בפן הפיזי של האדם המכור.

הטיפול שעובר המכור במכוננו הוא ממושך והדרגתי, ובמהלכו הוא משתחרר בהדרגה מהתלות העזה בסמים, וכך משתחרר בעצם מהעול הגדול והנורא של השפעותיו המזיקות של הסם. במקביל, רוכש המטופל שלנו דפוסי התנהגות חדשים, בריאים, מבוססים ויציבים, והוא מתחיל לבנות ולנהל את חייו מחדש – הפעם לאור דפוסי חשיבה בונים ומקדמים.

גמילה כוללת ומקיפה במכון הגמילה והשיקום "מרכז אמיל"

אנו מתייחסים לגמילה מסמים באופן שונה מזה המיוחס לגמילה מהתמכרויות אחרות; לפני שאנו מתחילים את תהליך הגמילה, האדם המכור עובר בדיקות רפואיות, ובהתאם לתוצאותיהן מותאמות עבורו תרופות בלתי ממכרות שמטרתן להקל על תסמונות הגמילה.

מרכז הגמילה שלנו כולל תנאי מגורים מלאים ולינה. המטופל שוהה במכון במשך 24 שעות ביממה, זאת לצורך מעקב רפואי, מתן טיפול רפואי הכולל בדיקות למציאת סימנים של תסמונות הגמילה, מתן תרופות אם צריך, ותמיכה נפשית במהלך ההתמודדות הלא פשוטה עם תהליך הגמילה.

במהלך הטיפול, נתון המטופל תחת השגחה מקצועית כוללת ורציפה של אנשי הצוות המקצועי של  המכון – רופאים, נוירולוגים, פסיכיאטרים, עובדים סוציאליים ומדריכים מקצועיים. המטופל זוכה לליווי כוללני ומקיף של אנשי הצוות, לתמיכה ולטיפול ארוך, מתמשך ורציף שאינו כולל פסקי זמן, כל זאת במטרה למנוע מצב שבו הוא שוב ייפול למלכודת הסמים. הליווי הצמוד חשוב ביותר ואף הכרחי למטופל בתהליך הגמילה מסמים, גם כדי שהוא לא יתפתה לחזור שוב אל החומר הנרקוטי, וגם כדי שלא ייפול שוב לאותה מלכודת חברתית שגררה אותו להשתמש בסמים.

במרכז הגמילה שלנו, מונהגת שיטת הטיפול הקוגניטיבית-התנהגותית, ובמהלכה משתתף המטופל בדינאמיקה קבוצתית ובעוד פעילויות מגוונות אשר מסייעות לו לרכוש שליטה בדחף העז לחזור להשתמש בסמים.

מכון הגמילה והשיקום "מרכז אמיל" מעניק טיפול גם לבן/בת הזוג של המכור ולמשפחתו הקרובה. טיפול זה מסייע לבני משפחתו של המכור להתמודד עם הקשיים הנלווים לתהליך הגמילה, ומכין אותם לקראת קבלה רכה ותומכת של המטופל אל חיק המשפחה. הטיפול הניתן לבני המשפחה תורם בסופו של דבר ליצירת אמון של המטופל בסובבים אותו, אותו אמון שנפגע במהלך השימוש בסמים.

להתחיל מחדש – שילוב הנגמלים בחברה

בחלקו האחרון של הטיפול, אנו מסייעים למטופל להשתלב באופן הדרגתי במסגרות חברתיות, קהילתיות ותעסוקתיות. אנו מסייעים למטופל לרכוש מחדש את המיומנויות הבסיסיות שאיבד בזמן השימוש בסמים, כדי שיוכל להתחיל בהדרגה לקחת אחריות אישית למעשיו ולהשתלב בהצלחה במסגרות חברתיות ותעסוקתיות כאדם מועיל ויעיל.

מרכז גמילה מסמים פרטי הינו אחת האפשרויות בעלות הסיכוי הטוב ביותר אשר אפשר להציע למתמכרים. התמכרות לסמים מביאה עמה הרס רב למכור עצמו אבל לא פחות לסביבת המשפחה והחברים שלו ובמקרים מסוימים לצערנו אף למוות. למכורים, לא משנה איזה סוג של התמכרות ישנם כמה סממנים אשר גורמים לזה כגון: שקרים בלתי פוסקים, התקפי זעם, הסתגרות ורחמים עצמיים שלעתים קרובות מייאשים את הסובבים לו.

מה זה גמילה מסמים

גמילה מסמים היא תכנית המתמחה בעזרה לאנשים אשר התמכרו. בתחילה התכנית עוזרת באבחון הבעיה על ידי מומחים של מה הטריגרים הגורמים לבן האדם להשתמש, מה מצבו הפיזי וכיצד ניתן לבנות לו מסלול אשר יאפשר לו לחזור לחיים נורמטיביים, בריאים וטובים.

  • תהליך הגמילה דומה בהתמכרויות לעוד סוגי התמכרויות, כגון: אלכוהול, הימורים, תרופות ואף גמילה מסקס.
  • משך תהליך הגמילה משתנה מאדם לאדם ורמת התמכרותן וכמו כן, ישנם כאלו אשר יצטרכו לקבל טיפול רפואי באשפוז תחילה לפני שיתחילו את התהליך הנפשי.
  • תהליך הגמילה יכול להיות אישי או קבוצתי וילווה במעקב רפואי.

לסיכום, תהליכי גמילה יכולים להיות אפקטיביים ביותר ובמקרים רבים אף מצילי חיים.

מי צריך לשקול ללכת לתכנית גמילה?

מיתוס נפוץ הוא לחשוב שרק אנשים שהגיעו ל"תחתית התהום" צריכים להתחיל בתכנית גמילה מסמים. אולם, גם אנשים עם התמכרות קלה יוכלו להפיק ממנה תועלת. הרעיון של להגיע לתחתית התהום בשביל להתחיל הוא פשוט לא נכון, למעשה, קטיעת ההתמכרות בהתחלתה יכולה להציל חיים ו"תחתית התהום" הוא מושג משתנה עם התפתחות ההתמכרות כאשר בכל פעם הנפילה היא כואבת ומסוכנת יותר.

התנסות בסמים רק פעם אחת לאו דווקא מעידה על התמכרות, אך מהצד השני, שימוש של כמה פעמים בודדות עלולה לדרדר את האדם להתמכרות חמורה אשר תצריך תכנית גמילה.

לחזור לחיים כפי שהכרנו לפני

'מרכז אמיל – גמילה ושיקום' כשמו כן הוא. מאז שנת 2007 אנו ליווינו ואנו ממשיכים ללוות אלפי מכורים ועוזרים להם לחזור לאדם שהם היו לפני ההתמכרות. ישנם אנשים אשר אנו רק "מזכירים" להם וישנם כאלו שאנחנו תרתי משמע מלמדים מחדש איך להתחיל לחיות נכון. הצוות המיומן, האווירה הקיבוצית הפסטורלית והניסיון שלנו ילוו אתכם או את יקיריכם יד ביד עד שיקומו המלא. פנו אלינו לייעוץ בכל שאלה. ויפה שעה אחת קודם.

מרכז גמילה מסמים פרטי הוא הפתרון המציע את הסיכוי הגדול ביותר למכורים להצליח להיגמל. בניגוד לקבוצות תמיכה של מפגשים חד שבועיים, מרכזי הגמילה מלווים את המטופלים 24 שעות שבעה ימים בשבוע ונותנים מענה מידי לצורכי המטופלים. כמו כן, מרכזי הגמילה מרכזים בתוכם קהילה אשר סובלת כולה מאותה הבעיה והתמיכה האחד בשנייה הכרחית וחיונית לתהליך הגמילה. מרכז שכזה נותן תקווה לרבים. להם, למשפחתם ולחבריהם.

מרכז גמילה מסמים פרטי – היתרונות

בראש ובראשונה במרכז הגמילה נשללת האפשרות שהנגמל יהיה חשוף ותהיה לו גישה לחומרים אליהם הוא מכור, כגון" אלכוהול, סמים או תרופות מרשם ומשככי כאבים. בנוסף, המטופל נמצא במעקב רפואי ונבדק לעתים תכופות אם נעשה שימוש בסמים או בחומרים ממכרים אחרים. במרכזים אלו אין הורדה "הדרגתית" של החומרים האסורים והגמילה מתחילה במכה אחת.

עוד יתרון משמעותי של מרכז גמילה מסמים פרטי מציע השגחה אישית ותמידית לאורך כל הטיפול וכמו כן מענה מידי של צוות מיומן ומקצועי. הן בפן הפיזי והן בנפשי. האדם אשר נמצא בתהליך הגמילה נמצא בסביבה תומכת בה עוד מטופלים עוברים חוויה דומה ומשמשים כאוזן קשבת אחד לשנייה. כל מי שהיה בסיטואציה בעצמו או מכיר מישהו קרוב יודע מהו המושג קריז, מצב בו הגוף מנקה את עצמו מהחומר הממכר. התהליך כלל אינו פשוט וכולל סימפטומים קשים מבחינה פיזית ונפשית שחווה הנגמל כגון: חולשה, כאבים בכל הגוף, זיעה, בחילות, הקאות, חרדה, דיכאון ועוד… בזמן הקריז מרכז גמילה מסמים פרטי מעניק למטופל את הטיפול הטוב ביותר על מנת להקל ולו במעט על התסמינים הללו בכל זמן 24/7.

כמו כן, גם למשפחה, לחברים ובכלל לסביבתו הקרובה של הנגמל יש הקלה גדולה כאשר הם יודעים בכל זמן נתון היכן הוא ומקבלים דיווחים שוטפים על מצבו הבריאותי. מרכז הגמילה נמצא בקשר רציף עם המשפחה ובמאמץ משותף איתה מגיעות תוצאות חיוביות.

יש על מי לסמוך

'מרכז אמיל – גמילה ושיקום' הוקם בשנת 2012 ומאז גמל בהצלחה מכורים רבים ונתן להם כלים להתמודדות חדשה עם החיים, החיים ללא הסם. בליווי צמוד של המטופל וכמובן בתקשורת מתמדת עם המשפחה אנו מעניקים תכניות גמילה מתקדמות עם אחוזי הצלחה גבוהים. אם אתם נמצאים במצוקה או קרוב שלכם נמצא במצב הזה, אל תהססו להתקשר או לבוא לפגישה ולראות איך אפשר לעזור ולעתים אף להציל חיים. החיים ללא סמים הם חיים אחרים, בריאים ואיכותיים הרבה יותר.

 

כל מרכז נראה כביכול טוב. כולם מבטיחים החלמה מהירה ומלאה… מכון גמילה ושיקום לנפגעי התמכרויות "מרכז אמיל" בנתניה מעניק טיפול באשפוז מלא. המכון משלב תהליך ראשוני של גמילה פיזית מסמים ותרופות מרשם, ושיקום ממושך יותר, נפשי-פסיכולוגי, אשר מתבצע על ידי צוות רב-מקצועי רחב, לנפגעי סמים, תרופות מרשם ואלכוהול. השיקום כולל אנשי צוות מקצועיים: רופא-נרקולוג, עובדת סוציאלית קלינית, אנשי טיפול ומדריכים חברתיים מוסמכים.

מעוניינים בשיטות טיפול ייחודיות לקרוביכם?

מוזמנים להשאיר את הפרטים ונחזור אליכם בהקדםעוד בנושא

הסברה בתחום מניעת שימוש ב...

   תחום מניעה והסברה, במכון גמילה ושיקום "מרכז אמיל" עוסק בהסברה לקהל לקוחותינו ולמשפחתם בנושאים רבים העוסקים בשימוש בסמים,    התנהגויות שאינן נורמטיביות, עולם הסמים, משפחות המכורים ועוד. הסברה זהו כלי משמעותי בחיזוק עמדות של המכורים וההורים בתפיסה    מחשבתית לגבי כל...
להמשך קריאה

מנהל מכון הגמילה והשיקום

סמים, אלכוהול ותרופות מרשם    שלום אורחים יקרים, גולשי האתר שלנו.    אם ברגעים אלה אתם קוראים את דבריי, כנראה שנתקלתם מקרוב בבעיה של שימוש בסמים או באלכוהול    או בבעיות התמכרות אחרות - שלכם או של מישהו אחר הקרוב אליכם.    שמי אמיל...
להמשך קריאה

ה"אני מאמין" ודבר המנהלת...

     אנו מאמינים שכל מטופל שרוצה להשתנות יכול להשתנות, עם התמיכה והמשאבים המתאימים.    אנו מאמינים בטיפול האדם כולו לקראת החלמה, ולא רק את מחלת ההתמכרות.    אנו מאמינים במתן טיפול אישי, מכבד ואיכותי ברמה הגבוהה ביותר. אנו מחויבים לשפר את חייהם של...
להמשך קריאה

תתחילו חיים חדשים כבר עכשיו

מוזמנים להשאיר את הפרטים ואנחנו נחזור אליכםקידום אתרים בישראל קידום אתרים בישראל